Tai krikščioniškąjį tikėjimą nagrinėjantis kursas, kurio metu dalyvai turi galimybę:

ieškoti atsakymų į esminius gyvenimo klausimus

pasidalinti savo mintimis

rasti bendraminčių

susipažinti su pamatinėmis krikščionybės tiesomis

asmeniškai išgyventi Švenčiausios Trejybės slėpinį

atrasti tikrą ir artimą santykį su Jėzumi

Kasdien kyla tiek daug ir įvairių klausimų:
ką vilkėti? koks šiandien oras? kaip viską spėti?

Tačiau kyla ir vadinamieji didieji gyvenimo klausimai: kodėl aš čia? kas manęs laukia? ar gyvenime yra daugiau, nei mato akys?

Kam jis skirtas?

Alfa kursas skirtas VISIEMS, kurie nori geriau pažinti krikščionybę: netikintiems, abejojantiems krikščionybės tiesomis, tiek tiems, kurie praktikuoja krikščioniškąjį tikėjimą ir nori gilintis į jo tiesas.

Dėl savo paprastumo ir metodinės medžiagos aiškumo, Alfa kursas gali būti vedamas savo aplinkoje: parapijoje, maldos grupėje, bendruomenėje arba tiesiog savo pažįstamų rate.

„Ta mergina man paaiškino, kad tai bus puiki proga susipažinti su naujais žmonėmis, kartu pavakarieniauti ir pasiklausyti mokymų apie krikščionių tikėjimą.“

Daug žmonių, kurie nelanko bažnyčios, taip pat kelia klausimus apie Jėzų – buvo jis tik žmogus, ar Dievo Sūnus? ar jis yra tas, kuris turi įtakos mūsų kasdieniam gyvenimui?

Nuo ko prasidėjo Alfa kursas?

Alfa kursas prasidėjo Didžiojoje Britanijoje, centriniame Londono rajone, Bromptone, Šventosios Trejybės anglikonų bažnyčioje XX a. 8 dešimtmečio pabaigoje. Pirminis kurso tikslas buvo neformalioje aplinkoje naujiesiems krikščionims pateikti pagrindinius krikščionybės principus.

1990 m. buvęs teisininkas Nicky Gumbel perėmė kurso vedimą. Jis pastebėjo, kad toks kursas galėtų būti naudingas nelankantiems bažnyčios žmonėms, ir adaptavo medžiagą šiai klausytojų grupei. Po 1990 m. Alfa kursas ėmė sparčiai plisti Didžiojoje Britanijoje ir už jos ribų. Vis daugiau bažnyčių ir bendruomenių atrado šio kurso vertę perteikiant esmines krikščionybės tiesas neformalioje aplinkoje.

Šiuo metu 166 šalyse kasmet įvyksta daugiau nei 55 500 kursų.

Alfa Lietuvoje

Lietuvoje sėkmingai vyksta kursai skirti:

  • jaunimui (nuo 14 m.)
  • studentams (nuo 18 – 35 m.)
  • suaugusiems
  • tėvams, kurių vaikai ruošiasi Pirmajai Komunijai / Sutvirtinimo Sakramentui
  • nuteistiesiems
  • tarnaujantiems karinėse pajėgose