Ką daryti po Alfa kurso?

Tai vienas iš dažniausių klausimų, kuriuos dalyviai užduoda besibaigiant Alfa kursui, o įgudę vadovai – prieš prasidedant naujam Alfa kursui. Kaip padėti tiems, kurie buvo paliesti Dievo Alfa kurse, įsitraukti į Bažnyčios gyvenimą? 

Toliau pateikiame keletą bendrų pasiūlymų bei konkrečių liudijimų, kaip toliau padrąsinti žmones po Alfa kurso jų tikėjimo kelionėje ir santykiuose su vietine Bažnyčia. Galbūt norėsite pasidalyti kai kuriomis iš šių galimybių su savo komanda ir svečiais per paskutinį Alfa susitikimą. 

Palaikykite ryšį

Paskutiniame Alfa susitikime grupelės vadovas ir pagalbininkas gali paskatinti grupelės narius apsikeisti kontaktiniais duomenimis, jei dar to nepadarė. Kai kurios grupės sukuria „WhatsApp” ar „Messenger“ grupes, kad palaikytų ryšį, nes tai neįpareigojantis būdas pasimatyti su žmonėmis ir organizuoti pasisėdėjimus.

Suplanuokite susitikimą

Dar vienas būdas, kaip Alfa grupelė gali palaikyti ryšį po kurso, yra suplanuoti pakartotinį susitikimą. Tai gali būti vakarienė pas vadovus namuose arba kokia išvyka kartu. Taip gali gimti ir nauja maldos arba Šv. Rašto skaitymo grupė. Ji būtų patvariausia, jei bent metus jai vadovautų tas pats vadovas, kaip ir Alfa kurse. 

Pakvieskite žmones į bažnyčią sekmadienį

Vadovas ir pagalbininkas gali pakviesti savo grupelę susitikti artimiausio sekmadienio pamaldose (arba šv. Mišiose), kad galėtų kartu lankytis bažnyčioje. Toks dalyvavimas mažiau gąsdina, jei dalyviai nėra nuolatiniai bažnyčios lankytojai. Labiau tikėtina, kad jie išsiugdys įprotį ateiti į bažnyčią sekmadieniais, jei turės draugų, kurių laukia.

Kita idėja – paprašykite, kad į vieną iš kelių paskutinių Alfa užsiėmimų atvyktų jūsų bažnyčios vadovas (pastorius arba klebonas) ir prisistatytų dalyviams. Jis gali pakviesti į sekmadienio pamaldas bei pristatyti bažnyčioje/parapijoje gyvuojančias grupes, į kurias galima įsijungti.

Pakvieskite dalyvius padėti kitame Alfa kurse

Pakvieskite dalyvius padėti kitame Alfa kurse. Tai tvarus būdas suburti savo Alfa komandą, be to, tai puikus būdas palaikyti žmones jų tikėjimo kelionėje. Jei šiek tiek esate pastebėję dalyvių individualias dovanas, galite pasiūlyti ir būdų, kaip jie gali įsitraukti į komandą. Paraginkite juos pagalvoti apie pažįstamus žmones, kurie galėtų būti suinteresuoti dalyvauti kitame jūsų Alfa kurse.